top of page

Dni Zdrowia Psychicznego w szkołach średnich

Zaczynamy drugą turę Dni Zdrowia Psychicznego. Wiosną zrealizowaliśmy 5 takich dni w pilskich szkołach średnich. Przy współpracy z dyrekcją oraz pedagożkami szkolnymi zorganizowaliśmy dla młodzieży żywą bibliotekę z Ekspertem przez Doświadczenie. Każda z naszych „Książek” opowiedziała rozdział ze swojej historii, wybrany wcześniej przez słuchaczy. Dzięki temu, młodzież mogła poznać osoby, które doświadczyły zaburzenia psychicznego, co pozwoliło im zobaczyć, że kryzys może dotknąć każdego z nas i, że przy pomocy specjalistów można sobie z nim poradzić.


Spotkania przebiegały w przyjaznej, otwartej atmosferze.

Na szkolnych korytarzach stanęło stoisko fundacji. Nie zabrakło słodkości – uczniowie chętnie częstowali się krówkami i czytali przypięte do nich karteczki z faktami o zdrowiu psychicznym. Członkowie społeczności szkolnej dzielili się też swoimi przemyśleniami, notując je na karteczkach i wieszając na tablicy.


Istotnym elementem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zrób coś kreatywnego na Dzień Zdrowia Psychicznego”. Prace zawisły przy fundacyjnym stoisku, tam uczniowie pomagali jury rozstrzygnąć, które z nich zostaną nagrodzone. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, jaką wrażliwością i dojrzałością wykazali się młodzi twórcy.


(wybrane prace uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile)


Każda z klas biorących udział w spotkaniu z Ekspertem dostała również oryginalną, planszową GRĘ W ŻYCIE, przygotowaną przez uczestników klubu socjoterapeutycznego w Zalasewie. Gra wymaga od uczestników zaproponowania rozwiązania problemu wziętego z różnych życiowych sytuacji w dziedzinach takich jak: emocje, związki, hobby, relacje itp.


Pracowników fundacji oraz Ekspertów przez Doświadczenie wspierała w tych dniach trenerka, Aneta Przybylska. Kolejne tego typu wydarzenie planujemy na początek października.


Comments


bottom of page