top of page

Poznański Targ Dobra

4 września byliśmy obecni na Poznańskim Targu Dobra! Wydarzenie to było okazją do spotkania wielu poznańskich organizacji pozarządowych.


Na naszym stanowisku można było dowiedzieć się o naszych warsztatach, czy o środowiskowych centrach zdrowia psychicznego. Obecni byli też przede wszystkim Eksperci przez Doświadczenie (osoby, które same przeszły kryzys psychiczny, a teraz niosą pomoc innym), z którymi można było porozmawiać w ramach Żywej Biblioteki. Oprócz nas, w Żywej Bibliotece wzięły udział - Fundacja Nowe Horyzonty oraz MONAR, którym bardzo dziękujemy za współpracę w ramach wydarzenia.


Żywa biblioteka to projekt polegający na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. (definicja za Wikipedią)

(grafika organizatora)


W trakcie wydarzenia zostały rozdane Inicjatory, czyli nagrody Prezydenta Miasta Poznania dla najlepszych inicjatyw podejmowanych przez organizacje pozarządowe. Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Inicjator Aktywizujący 2021 za Szkołę Radzenia Sobie, czyli nasze miejsce z bezpłatnymi warsztatami psychologicznymi i nie tylko. Bardzo dziękujemy!

Comments


bottom of page